UVC lampy a zářivky

Kompletní UVC lampy-sterilizéry a náhradní zářivky. Při koupi zářivky se ujistěte, že skutečně pasuje do vaší lampy.
UVC záření zabijí vše živé, takže voda, kterou proženete čerpadlem takovou lampou, je očištěna od spór řas, nálevníků, bakterií i parazitů. Jen je třeba počítat s tím, že pokud voda protéká lampou příliš rychle, je třeba zvolit velmi výkonné zářivky, aby bylo záření dostatečně silné, jinak se nestihne ozářit vše ve vodě a sterilizace tak není stoprocentní.
Tyto sterilizéry se nedoporučuje používat nonstop. Mohou pomoct při léčbě ryb nebo při náhlém rozbujení řas. Při stálém používání vytvářejí v akváriu mrtvou vodu a ta není vhodná pro ryby ani rostliny. Vhodné je používání na jeden den v týdnu, nebo občas dle potřeby, či alespoň obden. Je třeba počítat s tím, že všechno živé, co zemře po průchodu UV lampou, začne ve vodě po usmrcení zahnívat a může se náhle zvýšit hladina amoniaku a dusitanů, pokud nemáte dostatečně výkonnou filtraci. Veškerý biologický zákal z akvária totiž není odstraněn, ale pouze usmrcen, takže o zbytek se musí postarat filtr.
Nikdy se nesnažte rozsvítit UVC zářivku mimo bezpečný neprůsvitný obal. Škodlivé UVC paprsky zabíjejí vše živé a dokáží ošklivě spálit lidskou kůži nebo vážně poškodit zrak. UVC lampy umísťujte bezpečně a hlídejte si, aby se nepoškodil jejich obal a UVC záření tak nezasáhlo ryby nebo rostliny. Při kutilské montáži zářivek do vlastních komorových filtrů zajistěte stíněním, aby UVC záření nesvítilo na filtrační média, v nichž žijí důležité bakterie.

Zobrazuji všech 6 výsledků